Eesti suurim erivajadustega laste kool sai ratastoolikiige

22. mai 2017 Tallinna Tondi põhikool - 1 Kommentaar

Tallinna Tondi põhikoolis võeti täna pidulikult kasutusele erivajadustega lastele sobivad kiiged. Samal ajal oli Eesti suurimas erivajadustega laste koolis töövisiidil sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, kes tutvus kooli olukorraga ning arutles juhtkonnaga valdkonna murekohtade üle.

Tondi Põhikooli direktori Sirli Väinsari sõnul arutlesid nad minister Ivaga näiteks rahastamisküsimusi, sest kooli eripärast tulenevalt asuvad nad sotsiaal- ja haridusministeeriumi kokkupuutealal. „Näiteks otsime me lahendust, et raske ja sügava puudega laste puhul oleks võimalik neile ette nähtud päevahoiuteenust kasutada ka koolis, näiteks hommikul enne tunde ja pärast tundide lõppu. See on sotsiaalhoolekandeseaduses meie lastele ette nähtud,” rääkis Väinsar.

Direktori sõnul on kool seni sotsiaalministeeriumist saanud projektidest muusikariistu ja võimlemisvahendeid. „Need on olnud  ühekordsed projektitöö tulemused. Meie eesmärk on leida pidevalt toimiv lahendus,” lisas ta.

Tondi Põhikoolis õppivate vaimu- ja liitpuudega õpilaste väga ammune unistus on olnud kiiged, kus saaks kiikuda ka ratastoolis. Abi saadi Tamro Eestilt, kes võttis laste vaba aja veetmise võimalused enda hooleks ja kinkis vajalikud kiiged.

„Tamrole on oluline inimeste heaolu, tervise ja elukvaliteedi edendamine. Kuna kiikumine on iga lapse üks meelistegevustest, mis ühes nii rahustab kui ka pakub palju häid emotsioone, siis otsustasime luua Tondi kooli lastele selle võimaluse,” rääkis Tamro Eesti juht Janno Kurg.

Tondi põhikool tegeleb veel küsimusega, kuidas võimaldada lastele isiklikke abivahendeid, nagu näiteks kõnekommunikaatoreid. Isiklikke abivahendeid saab küll rehabilitatsiooniplaani kirjutada, kuid vanemad peavad need taotlema ja siis jäävad need koduseks kasutamiseks. Samas peaks kool olema koht, kus neid abivahendeid efektiivselt kasutama õpetatakse. Kui abivahendid oleksid ka koolil, saaks neid iga päev kasutada ja aktiviseerida ka lapsevanemaid.

Tallinna Tondi Põhikoolis õpib 218 erivajadustega last, kellel on vaimupuue alates kergest kuni sügava vaimupuudeni. Paljud õpilased on liitpuudega. Eesti suurim erivajadusega lastele mõeldud kool saab 2018. jaanuaris 95-aastaseks. Kooli missioon on julgustada, toetada ja suunata erivajadustega noort olema võimalikult iseseisev ühiskonna liige.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Eesti suurim erivajadustega laste kool sai ratastoolikiige”

  1. arvo ütleb:

    Minu teada on suurim erivajadustega laste kool Eestis Hiie kool.
    Olgem faktidega täpsed.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!