Tallinna tehnikaülikool 100

21. sept. 2018 Raivo Juurak toimetaja - 1 Kommentaar

Uuel postmargil kasutatakse esmakordselt Tallinna tehnikaülikooli uut lühinimetust TalTech. Foto: Raivo Juurak

17. septembril tähistas Tallinna tehnikaülikool oma 100. aastapäeva aktuse ja piduliku kontserdiga.

Aastapäeva sissejuhatuseks tutvustati TTÜ peahoone kujutisega postmarki, millel kasutatakse juba lühendit TalTech. Seejärel avati akadeemik Endel Lippmaa büst ülikooli Akadeemikute alleel. Juubelile pühendatud akadeemilisel aktusel promoveeriti doktorid ning audoktorid. Tehnikaülikooli tervitasid peaminister Jüri Ratas ning riigikogu esimees Eiki Nestor, kes mõlemad on tehnikaülikooli vilistlased.

Rektor akadeemik Jaak Aaviksoo rõhutas pidupäeval: „Tihe ja praktiline seotus Eesti majanduse, sealhulgas ettevõtlusega on iseloomustanud tehnikaülikooli pürgimusi läbi kõigi aastate ning oma teise aastasajasse astudes peab ülikool oma missiooniks ka edaspidi panustamist innovaatilisse Eestisse jätkusuutlikus digimaailmas.“

Õhtul toimus TTÜ juubeli puhul pidulik kontsertetendus „Tulevik algas eile“ Alexela kontserdimajas, millest Eesti Televisioon tegi otseülekande.

20. septembril toimus visioonikonverents „TalTechDigital – digituleviku teejuht“.

Saja aasta jooksul on tehnikaülikooli teadlased andnud Eestile ligi 70 000 tippspetsialistist vilistlast, Tallinna ja Tartu laulukaare, maailmatasemel põlevkivikompetentsi, ID-kaardi ja X-tee.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Tallinna tehnikaülikool 100”

  1. T. Marrandi ütleb:

    Ei ole küll päriselt teemasse, aga…
    Oleks minu tegemine, teiseks…: siis oleks olnud: TAL.Teh. (?)
    Tänan.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!