Programm „Kogenud kooli“ toob koolidesse juurde matemaatikaõpetajaid

18. märts 2019 Tartu ülikool - Kommenteeri artiklit

Täna algab vastuvõtt Tartu ülikooli õpetajakoolituse programmi „Kogenud kooli“, mille eesmärk on leevendada matemaatikaõpetajate põuda Eesti koolides.

Iga viies Eesti matemaatikaõpetaja on 60-aastane või vanem. See tähendab, et koolidesse on igal aastal vaja 60 uut õpetajat, aga tööturule tuleb aastas keskmiselt vaid 13 matemaatikaõpetajat.

Programmi abil loodetakse tuua koolidesse õpetajaks need, kellel on erialane ja pedagoogiline ettevalmistus, kuid kes ei ole varem või pikka aega õpetajana töötanud. Peale selle oodatakse kandideerima neid, kellel on hea erialane töökogemus, soov töötada õpetajana ja valmisolek alustada õppimist koolis töötamise kõrvalt.

Tartu ülikooli õppeprorektori Aune Valgu sõnul on matemaatiline kirjaoskus nii praegu kui ka tulevikus üks võtmeoskusi, mille tasemest sõltub Eesti konkurentsivõime. „Ülikool soovib teha kõik võimaliku, et koolidesse jõuaks rohkem häid õpetajaid. Programm „Kogenud kooli“ toetab igati neid, kes tahavad anda oma panuse Eesti tuleviku heaks,“ ütles Valk. Ta lisas, et õpetajate palk on viimastel aastatel hüppeliselt tõusnud ning sellega seoses on õpetajaamet muutunud ahvatlevamaks.

Kandideerimise eeldus on, et varasemate õpingute käigus on läbitud vähemalt 60 ainepunkti ulatuses matemaatikaaineid. Sisseastumiseks tuleb esitada haridust tõendavad dokumendid, elulookirjeldus ja motivatsioonikiri. Kõigi kandidaatidega tehakse pooletunnine intervjuu, mille käigus selgitatakse välja valmisolek programmis osaleda. Täpsemad sisseastumistingimused ja ajakava on veebilehel www.opetaja.ut.ee.

Vastuvõetud üliõpilastele leitakse töökoht elukohalähedases koolis ning nad alustavad õpinguid sessioonõppes Tartu ülikooli õpetajahariduse erialal. Õppekorraldus on muudetud võimalikult paindlikuks ning algajaid õpetajaid hakkavad toetama juhendajad nii koolis kui ka ülikoolis. Peale selle on võimalik kandideerida stipendiumile, mis tagab õpingute ajaks koolis täispalga ka osakoormuse korral.

Programmi „Kogenud kooli“ toetavad ettevõte Playtech ja statistikaamet. Tartu ülikool ootab koostööd tegema kõiki ettevõtteid ja organisatsioone, kellele on südamelähedane matemaatikaõpetuse tulevik Eesti koolides.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!