Hispaania ehedus Kristiine veerel

24. jaan. 2020 Britta Tarvis - Kommenteeri artiklit
Hispaania maja saal. Foto: hispaania maja

Eelmise aasta jaanuarist lehvib Tondi 42 uhkete sammastega maja küljes Hispaania lipp. Selle tavapäratu vaatepildi põhjus on lihtne: otse Tondi südames pesitseb Hispaania Maja.

Varem vanalinnas asunud Hispaania Maja on palju enamat kui üks keeltekool. Seal ei õpetata kõigest keelt rääkima, vaid seda tunnetama kõige selle kaudu, mida hispaania kultuur endas kätkeb. Hispaania Maja on nii keeltekool täiskasvanutele ja noortele, raamatu- ja gurmeepood, lähetaja intensiivkursustele Hispaanias ja Ladina-Ameerikas, õppematerjalide maaletooja, õpetajate koolitaja, hispaania toidu- ja veinikunsti tutvustaja kui ka lihtsalt heade sõprade kohtumispaik.

Sellest on saanud ehe hispaania keele ja kultuuri keskus, mis ei paku ainult kursusi kohapeal, vaid korraldab aasta ringi ka keelereise partnerkoolidesse Hispaanias ja Ladina-Ameerikas. Mis võiks olla parem viis õpitu kinnistamiseks kui võimalus veeta nädal-kaks keelekeskkonnas, õppides tundma kohalikku kultuuri ning inimesi. Keelereisidele saab minna nii individuaalselt oskusi täiendama kui ka panna kokku näiteks grupp oma õpilastest. Enne minekut leiab hulgaliselt põnevat kirjandust Hispaania Maja raamatupoest, mis lähendab põhjamaade ja hispaania kultuure ning kust leiab lisaks kaasaegsetele hispaania, prantsuse ja itaalia keele õppematerjalidele laia valiku tõlkekirjandust, mida on võimalik kõikidel õppeasutustel ka suuremates kogustes tellida.

Hispaania Maja asutati 2009. aasta suvel. Selle asutaja Neftalí Peral on pärit Hispaaniast Almeríast. Temas voolab nii Andaluusia kui ka flaami veri, mis ehk selgitab, miks just Eesti talle kõikidest kohtadest kõige südamelähedasemaks osutus. Ta on lõpetanud hispaania filoloogia õpingud Almería ja Barcelona ülikoolis, end mitmel pool täiendanud ning muu hulgas töötanud hispaania keele õpetajana kolm aastat Tartu ülikoolis ja Bakuu ülikoolis Aserbaidžaanis. Samuti korraldab ta iga-aastast õpetajate koolitust „Jornadas de ELE junto al Báltico“ hispaania keele õpetajatele Eestist, Baltikumist ja kaugemalt.

Neftalí on Hispaania Maja hing. Lisaks õpetamisele on tema südameasjaks hispaania kultuuri igakülgne tutvustamine Eestis. Selle üks maitsvamaid näiteid on tänavatoidualgatus Paella Maja, mille kaudu võib Neftali paellasid kohata festivalidel või tellida eraüritustele üle Eesti. Tema 2013. aasta kevadel korraldatud hispaania filmikunsti festivalist koos kino Artisega sai alguse ka iga-aastane Iberofest, mis toob märtsikuisesse Eestisse rikkalikult Ibero-Ameerika kultuuri.

See õppeaasta on Hispaania Maja jaoks juba kümnes tegevusaasta. Hispaania Maja ootab enda juurde õppima ja nautima selle koha erilist atmosfääri. See on väike Hispaania Tondi südames!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!