Kontaktivabad talgud kodusõppe ajaks ehk Mida aken peegeldab?

30. apr. 2020 Elle Lepik algatuse „Pärandivaderid“ koordinaator - Kommenteeri artiklit

Pärandivaderite algatus ja Eesti vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskus kutsuvad eri vanuseastmes kooliõpilasi üle Eesti kaasa lööma kodukoha akende inventeerimise talgutel „Mida aken peegeldab?“.

Talguid saab läbi viia kontaktivabalt projektõppe vormis. Iga õpilane käib kodukohas inventeerimisretkel üksi, seejärel liidetakse õpilaste kogutud materjal ühtseks uurimistööks. Õpilaste tehtud fotodest teeb kokkuvõtte ja annab selle kohta tagasisidet ekspert.

Ettevõtmise peamine eesmärk on kohaliku arhitektuuriloo parem tundmaõppimine ja väärtustamine. Lisaks saab iga õpilane tunda, et on andnud olulise panuse kohaliku kultuuripärandi talletamisse. Kogutud pildimaterjali põhjal saame teada, millised aknatüübid on piirkonnale ja asumile kõige iseloomulikumad. Samuti on eesmärk kõige väärtuslikumaid aknaid märgata ja need dokumenteerida.

Algatusega on oodatud liituma kooliõpilased vanuses 7‒19. Inventeerimistalguid võib korraldada maikuust novembrini. Projekt „Pärandivaderid“ aitab ajalugu tundma õppida, toetab riikliku õppekava täitmist ning võimaldab lisategevuste kaudu õppeaineid lõimida.

Lähemat infot saab aadressil http://pärandivaderid.ee/akende-inventeerimise-talgud/. Uudiseid pärandivaderite tegemistest üle Eesti saab jälgida Facebooki-lehel https://www.facebook.com/parandivaderid/.

Pärandivaderite projekti toetavad muinsuskaitseamet ja rahvakultuuri keskus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!