Ülikoolid pakuvad järgmisest nädalast põhikooli- ja gümnaasiumilõpetajatele lisatuge

9. märts 2021 HTM - Kommenteeri artiklit

10. märtsist saavad gümnaasiumilõpetajad registreeruda Tallinna tehnikaülikooli, Tartu ülikooli ning Tallinna ülikooli pakutavatele tasuta kursustele, mis on mõeldud lisatoena koolides läbiviidavale õppetööle. Põhikoolilõpetajatele avatakse Tallinna tehnikaülikooli matemaatikakursusele registreerumine 22. märtsil. Kursused on tasuta, toimuvad e-õppena ja nendel osalemine on vabatahtlik.

„Õpetajad on teinud head tööd ja olen kindel, et iga Eesti lapse ja noore arengut toetatakse parimal viisil,“ ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna. „Õpetajate koormus on aga märkimisväärselt kasvanud ja seetõttu on rõõmustav, et ülikoolid on kiiresti reageerinud ning valmis selles olukorras teaduspõhise lähenemise ja asjatundlikkusega appi tulema.“

TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll lisas: „Kursustega anname õpetajatele võimaluse pakkuda õpilastele täiendavat tuge, et seni õpitu kinnistada. Kursuste sisu koostamisel oleme lähtunud sellest, et kõik oluline saaks enne õppeaasta lõppu üle korratud. Soovime, et lõpetajatel oleks juba täna julgem oma tulevikku planeerida ning abiturientidel tänu headele eksamitulemustele ülikoolide uksed lahti.“

Tartu ülikooli õppeprorektor Aune Valk rõhutas, et riigieksamid on oluline mõõdupuu ülikooli astumisel ja ka keerukal ajal on väga oluline, et õpilased saaksid oma 12 aasta jooksul omandatud teadmised proovile panna. „Seda enam on ülikoolidel hea meel tulla õpilastele ja koolidele appi, et pakkuda õpitu kordamise ja teadmiste kinnistamise võimalust ning aidata praegusel raskel ajal õpilaste enesekindlust suurendada, mis on abiks ka tulevasel erialavalikul,“ lisas Valk.

Tallinna ülikooli rektori kohusetäitja Priit Reiska sõnul on praegusel ajal iga täiendava õppimisvõimaluse pakkumine tervitatav: „On selge, et me ei suuda nii lühikese ajaga pakkuda kõigile gümnaasiumilõpetajatele suuremahulist keeleõppeprogrammi, kuid loome meie inglise keele e-kursuste kaudu võimaluse parandada valmisolekut riigieksamiks.“

Eelmise aasta kevadest alates on koolid pidanud oma õppetööd pidevalt ümber korraldama, kuid õppetöö on siiski kogu aeg jätkunud. On loomulik, et muutuvates oludes võivad noortel ja ka nende vanematel tekkida kõhklused, kas kõik vajalik kooli lõpetamiseks ning edasiõppimiseks on ikka omandatud. Et õpetaja tunneb oma õpilast kõige paremini ning oskab hinnata tema teadmiste taset, soovitame esmalt konsulteerida täiendava toe vajaduse osas õpetajaga.

Ülikoolide tasuta kursused on mõeldud tänavustele lõpetajatele, kes soovivad saada 9 või 12 aasta jooksul omandatud teadmistele kinnitust ja korrata üle varem õpitu, et saada lisakindlust haridustaseme lõpetamisel ning edasiõppimise kavandamisel. Põhikoolilõpetajatele pakutakse matemaatika, gümnasistidele matemaatika, eesti keele ja inglise keele kursuseid. Osa kursusi on piiratud õppijate arvuga, Tallinna tehnikaülikooli matemaatikakursused on avatud kõigile soovijatele.

Kogu info nii põhikooli- kui gümnaasiumilõpetajale mõeldud kursuste kohta leiab SIIT.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!