Kohustuslik lugu kõigile õpetajaile

30. apr. 2021 Sirje Pärismaa toimetaja - Kommenteeri artiklit
Vasakult Tarmo Kesküll, Maaja Vilipõld, Raigo Prants, Evely Traublum-Rambi ja Urmas Kaio. Foto: Acadeemikud

Järva-Jaani gümnaasiumi ja Peetri kooli õpetajate kolme aasta eest loodud ansambel Acadeemikud (algse nimega Õpsid) tegi hiljuti muusikavideo Henry Laksi tuntud loole „Õpetaja“.

Video salvestati 14. aprillil otseesinemisena ja seda saab vaadata bändi YouTube’i kanalis.

„See on täiesti meie lugu,“ vahendas ansambli eestvedaja, Järva-Jaani gümnaasiumi ja Peetri kooli direktor Raigo Prants. „Oleme selle looga kasvanud, olles kunagi õpilase ja nüüd õpetaja rollis, samamoodi kuulaja ja nüüd esitaja rollis. Oleme roninud ühe mätta otsast teise otsa ja otsinud paremat vaadet, et silmapiiril oleks vähem takistusi ja võiksime jagada elamust nähtud vaatest teistelegi. Õpetajatest koosnevat nišibändi tehes on Henry Laksi lugu lausa kohustuslik. Ei kujuta ette, et me seda lugu ei mängiks.“

Kaverdades 1980-ndatest pärit lugu, püüdsid Acadeemikud jääda autori loomingule truuks, hoida värskust ning mängida seda endale omases stiilis. „Oleme siiski poprokk või natuke isegi punkrokk bänd,“ lausus Prants. „Seega pidi see kaver olema natukene traadisem või karvasem. Ehk siis rokk ja roll.“

Bänd saab novembris kolmeaastaseks. Selle aja jooksul on antud kontserte koolikokkutulekutel, malevaüritustel, perepäevadel, ööklubides ja kõrtsides. Eelmisel aastal oli ka esimene tuur, kus tutvustati oma esimest albumit „Akadeemikud“. Palju esinemisi on ära jäänud koroonaaja tõttu. Suveks on hulk esinemiste kuupäevi juba paigas, aga kas ka lavale jõutakse, näitab aeg.

„Tuuribussi veel soetama ei kiirusta, aga lend tähtede poole jätkub,“ lubavad Acadeemikud. Esimese albumi lugudest „Shouting to the Sun“ ja „Secrets“ valmisid muusikavideod, mida on võimalik YouTube’i kanalist vaadata. Sügisel osales bänd looga „Trapped“ ka „Eesti laulul“.

„Meil läks päris hästi, edasi küll ei saanud, aga lugu tuli hea,“ sõnas Raigo Prants. Tänaseks on laul saanud ka eestikeelsed sõnad ja läheb sügisel väljaantavale uuele albumile. Plaadi väljaandmise järel on plaanis tuur, kui olukord riigis seda natukenegi võimaldab.

„Bändil on läinud tõusvas joones ja seni on see väga mõnus sõit olnud. Loodame, et läheb järjest paremaks,“ ütlevad Acadeemikud. „Praegu on püssirohi veel kuiv, loodetavasti mitme albumi jagu! Looming on tähtis, koosolemist annab nautida ning pole karta, et sein vastu tuleb. Seega jagub pauerit veel pikkadeks aastateks.“

Kas saate kord ka rikkaks?

„Me juba olemegi, lihtsalt seda rikkust ei saa mõõta rahas. Usume, et meie looming teebki meid rikkaks.“


YouTube’i kanalis on kõige popim praegu „Õpetaja“ video. Järgnevad „Secrets“ ja „Shouting to the Sun“. Ise arvame, et kõige paremad lood kuulamiseks on „Talvel“ ja „Üksi iseendaga“. Kellele veebis kuulamine ei sobi, võib Facebooki või Instagrami kaudu märku anda, et soovib meie albumit. Leiame lahenduse, et album jõuaks teieni.

Vaata ka: https://youtu.be/OsFik_N5CbU


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!