Sel nädalal saavad gümnasistid kandideerida Euroopa ülikoolide loodusteaduste õppeprogrammidesse

17. mai 2021 TalTechi geoloogiainstituut - Kommenteeri artiklit
Eesti noored õppeprogrammis 2019. aastal.

Seitsme Euroopa riigi ülikooli maapõueressursside õppeprogrammid ootavad kandideerima loodusteadustest huvitatud 15‒19-aastaseid Eesti koolinoori. Reisi- ja elamiskulud kulud kaetakse summas 1000 eurot. Avalduse esitamiseks on aega veel kuus päeva.

Tallinna tehnikaülikooli geoloogia instituudi vanemteadur Rutt Hintsi sõnul on õppeprogrammide eesmärk pakkuda põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme õpilastele käed-külge-praktikavõimalusi väljaspool Eestit. „Õpilased saavad valida seitsme Euroopa ülikooli ja uurimisasutuse vahel ning osaleda ühes nende programmis. Meie partnerülikoolide õppeprogrammid keskenduvad maavarade uurimise-kaevandamise ning nendest toodetud toodete väärindamise, käitlemise ja säästliku töötlemise ning taaskasutuse teemadele,“ rääkis Hints, kes usub, et programm annab lisaks väärt teadmisi, mis võimaldab noorel huvi korral ise panustada säästlikku ressursikasutusse ja rohepöördesse.

Praktikat saab teha seitsmes Euroopa riigis: Itaalia, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria, Ukraina, Rumeenia, Austria ja Tallinn. Õppeprogrammis saab osaleda nii füüsiliselt kui ka veebi kaudu. Füüsiline praktika toimub ainult siis, kui seda võimaldavad rahvusvahelised, riiklikud, kohalikud ja vastuvõtva asutuse sise-eeskirjad, mis kehtivad kavandatud praktika ajal.

Konkursil välja valitud õpilased saavad toetust reisi- ja elamiskulude katmiseks kuni 1000 euro ulatuses. Kui kandideerija soovib osaleda Eestis ja osutub valituks Tallinna tehnikaülikooli programmi, siis toetatakse reisi- ja elamiskulusid summas 500 eurot.

Konkursil osalemiseks tuleb esitada inglise keeles dokumendid, mille leiab siit. Kandideerimise tähtaeg on 22. mai kell 18.

Täpsem õppeprogrammide ja registreerimise info siin.

Õppeprogramme viiakse läbi RAISESEE projekti raames: .


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!