Õnnelainel tervisemuuseum

17. sept. 2021 Eesti Tervisemuuseumi haridustiim - Kommenteeri artiklit
Aastanäitus „Palju õnne!?“ avab laia teemavaliku õnne defineerimisest ja mõõtmisest kuni sellega seotud ajukeemia, tundetarkuse ja positiivse psühholoogiani. Näitus pakub põnevat ja kasulikku avastamist nii suurele kui ka väikesele külastajale. Fotod: Aron Urb

Inimeseks olemise ilu, võlu ja valu. Nende teemade avamine on meie südameasi ning tahame seda jätkuvalt teha põnevalt, kaasavalt, tõenduspõhiselt ja nüüdisaegseid meetodeid kasutades. Uue õppeaasta esimesed muuseumituurid ja haridusprogrammid on juba toimunud, paljud ette broneeritud ja kalendrisse märgitud.

Olgu need kohtumised siis muuseumis kohapeal või distantsilt videosilla vahendusel – tervisemuuseum on õpetajatele ja õpilastele usaldusväärne partner ka alanud kooliaastal.

Värske teemanäitus „Palju õnne!?“

Kevadel avatud näituse vaimsest tervisest, heaolust ja tasakaalust on külastajad soojalt vastu võtnud. Oleme seda valmis jagama ka eri vanuseastme õpilastega. Valminud on muuseumitunnid, mille fookuses näiteks tundetarkus, minapildi kujunemine ja positiivne psühholoogia. Täpsemad sisukirjeldused koos broneerimisvõimalusega jõuavad lähiajal meie kodulehele.

Õnnenäitus sobib hästi ka juhendamata külastuseks, teid ootavad oma ala ekspertide, teadlaste ning psühholoogidega koostöös loodud rikkalik praktiline sisu, rõõmus ja mänguline visuaalia, käed-külge-eksponaadid ja virtuaalsed testid enda ja oma soovide paremaks tundmaõppimiseks. Hubane näitusesaal aitab aja maha võtta ja vaadata enda sisse.

Eluline virtuaalprogramm kooli või koju

Üks võimalus, kuidas muuseum saab tulla koolile lähemale, on digitund või videotuur. Möödunud õppeaastal viisime läbi lausa 121 digitundi. Lugu sellest, kuidas tervisemuuseum ulatab koolitunnis õpetajatele abikäe, ületas Eesti Rahvusringhäälingu uudiskünnise. Selle kogemuse pealt on kindel tunne edasi minna. Digitundide menüüst leiab teemasid murdeeast, toitumisest ja esmaabist.

Meil on väga hea meel, et saame videosilla vahendusel viia haridusprogrammi ka koolideni, kel pole võimalik kohapeale tulla. Tänu digitaalsele õppekäigule on võimalik koolis aega säästa ja meie säravad tunnijuhid jõuavad ka kaugemate koolideni.

Õpetlik lisamaterjal

Tervisemuuseumi e-õppelehele oleme kasutamiseks loonud töölehti, videoid, helifaile ja muudki, millest on abi nii tundides kui ka eel- ja järeltegevusena. Lisaks leiate silmaringi laiendavat kuulamist tervisemuuseumi taskuhäälingust Sünaps. Sügishooajal salvestame muuhulgas lühilood laborilihast, veregruppidest ja pandeemiate ajaloost. Loomulikult jäävad vabalt kuulatavaks ka varasemad 30 osa, mille teemad ulatuvad elustamisnukkude sünniloost kuni hematogeenini.

Tervisemuuseumi rikkaliku haridusprogrammide loetelu koos sisukirjeldustega leiate kooliastmete lõikes meie kodulehelt tervisemuuseum.ee/haridus. Samas saate mugavalt tunde ja tuure broneerida. Uue ja huvitavaga kursis olemiseks hoidke silm peal tervisemuuseumi sotsiaalmeedial ja liituge uudiskirjaga. Õnn on inimeste kätetöö. Palju õnne!?


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!