Tiia Rüütmann valiti Rahvusvahelise Inseneripedagoogika Ühingu presidendiks

28. sept. 2021 Krõõt Nõges TalTechi meediasuhete juht - Kommenteeri artiklit
Tiia Rüütmann. Foto: TalTech

Rahvusvahelise Inseneripedagoogika Ühingu IGIP 49. aastakonverentsil 22.‒24.09 Saksamaal Dresdenis valiti president ja täitevkomitee liikmed.

Tiia Rüütmann Tallinna Tehnikaülikoolist valiti IGIP-i presidendiks ühehäälselt, ta on varem korduvalt olnud valitud IGIP-i juhtorganitesse, olles senini täitevkomitee  liige ja ühtlasi rahvusvahelise seirekomitee president.

Tiia Rüütmann sõnas pärast aastakonverentsi: „Keegi ei sea kahtluse alla tõsiasja, et üliõpilaste õpetamine tehnikaülikoolis peab olema teaduspõhine. Kui on juttu meisterlikust õpetamisest, siis hakatakse tihti rääkima hariduslikust meelelahutusest. Didaktika on teadus, see pole meelelahutus. Meisterlik õpetamine peab seega olema teaduspõhine, motiveeriv ja huvitav ning rakendatav metoodika kaasajastatud. Minu prioriteedid presidendina on arendada rahvusvahelist pedagoogilist täiendusõppekava tehnikaülikoolide õppejõududele, et toetada kaasajastatud õpetamist, laiendada teadusuuringuid inseneripedagoogikas ja jagada parimaid praktikaid. Soovin tuua meie ülikooli rahvusvaheliselt tunnustatud koolitajaid.“

Vastavalt IGIP-i uuele põhikirjale tegutsevad kolm presidenti ‒ vastvalitud, ametisolev ja viimane president – teatud aja koos. Sellega tagatakse üldkogu otsuste elluviimise järjepidevus. Uue presidendi valitsemisaeg algab järgmisel aastal septembris, kui Viinis toimub IGIP-i 50. aastakonverents. Presidendi ametiaeg kestab kaks aastat. Valitud võib olla kaks ametiaega järjest.

Tiia Rüütmann on IGIP-i presidentide loetelus seitsmes. Enne teda on seda ametikohta pidanud Adolf Melezinek (Austria), Federico Flückiger (Šveits), Norbert Kraker (Austria), Michael Auer (Saksamaa), Teresa Restivo (Portugal) ja Hanno Hortsch (Saksamaa).

Selline kõrge tunnustus tuli Tallinna Tehnikaülikoolile tänu ülikooli pikaajalisele osalemisele IGIP-i töös. See on võimaldanud tuua Tallinna ka mitmeid rahvusvahelisi teaduskonverentse (IGIP-i 15., 35. ja 48. aastakonverents, viimane neist virtuaalne) ja tõsta ülikooli mainet kogu maailmas tunnustatud inseneriorganisatsioonide silmis. IGIP-i peakorter liigub nüüdsest Tallinna Tehnikaülikooli.

Järgmisel aastal poole sajandi vanuseks saaval IGIP-il on allorganisatsioone ja liikmeid 75. riigis. IGIP omistab rahvusvahelise insenerpedagoogi kvalifikatsiooni ING.-PAED. IGIP tiitlit. Mitmed inseneriorganisatsioonid (SEFI, IEEE, IFEES, ASEE jt) tunnustavad samuti IGIP-i põhimõtteid ja õppekava inseneride ja tehnikaülikoolide õppejõudude pedagoogiliseks koolituseks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!