Virumaa kolledž saadab koolivaheajaks lastele 80 teaduskasti

1. märts 2022 TalTech Virumaa kolledž - Kommenteeri artiklit
Teaduskastid lähevad Narva, Sillamäele, Kohtla-Järvele, Jõhvi, Mäetagusele, Iisakusse, Toilasse ja Otepääle.  Foto: Küllike Kullerkupp

Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledž saadab teaduse ja insenerihariduse populariseerimiseks põhikooliõpilastele koolivaheajaks kokku 80 teadusülesannetega kasti.

Sarnaselt eelmiste koolivaheaegadega saadetakse kasti sees viis tegevusülesannet vahendite ja tööjuhenditega lastele koju. Lastel tuleb sel korral meisterdada dünaamiline mänguasi, robotkäsi, raketile spinner, ehitada veekell, teha katseid piimaga ja tekitada soolakristalle. Tegevuste juhendajad on koostanud kõikide ülesannete videojuhendid.

Teaduslaagri kastidele esitati nii palju sooviavaldusi, et kastid jagati ära ühe tunniga. Osalejaid on laagris Narvast, Sillamäelt, Kohtla-Järvelt, Jõhvist, Mäetaguselt, Iisakust, Toilast ja ka Otepäält.  

„Kõik kastis olevad tegevused on praktilised, kus laps saab ise avastada ja leiutada. Need aitavad arendada lastes nii loovust, planeerimisoskust kui ka suurendada arenguusku, et kõik teadmised ei vaja kaasasündinud annet, vaid kõik on õpitav,“ selgitas teaduskastide väärtust Virumaa kolledži teadus- ja tehnikakooli juht Küllike Kullerkupp. 

Teaduslaagri tegevuste info

Teaduskastid pälvisid 2021. aasta lõpus Eesti Teadushuvihariduse Liidu tunnustuse kui LTT väärt praktika. Liit tunnustas kokku neljas kategoorias loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia (LTT) valdkonnas tegutsevaid säravaid tegijaid. Tunnustamise eesmärk on tuua esile need inimesed või asutused, kes on panustanud loodus- ja täppisteaduste ja tehnoloogiavaldkonna jätkusuutlikusse arengusse, tegevusse ning avaldada neile austust ja tänu. 

Tehnikaülikooli Virumaa kolledž on korraldanud kooliõpilastele teaduslaagreid juba aastast 2011. 2012. aastal pälvis kolledž tunnustuse „Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija 2012“. Teaduslaagrite läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond programmi „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“ projekti „Ida-Virumaa PATEE 2019‒2023“ raames.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!