Google Chromebook – abivahend koolitundide nutikamaks muutmiseks

8. apr. 2022 ATEA - Kommenteeri artiklit

Eesti koolid võtavad aina enam kasutusele Google’i haridusvaldkonna rakendusi, mis muudavad tunni läbiviimise nüüdisaegselt nutikaks ning tänu kesksele haldusele lihtsalt kontrollitavaks. Üha populaarsemaks saab koolides ka Google Chromebook.

Atea on Eestis üks kahest IT-teenusepakkujast, kes on Google’i partner ning võimeline pakkuma koolidele vajalikke litsentse ning Google Chromebooki komplekte koos laadimisjaamaga.

Google’i võimaluste tutvustamiseks toimub 26. aprillil kell 14 tasuta Atea veebiseminar, mis on mõeldud koolide IT-inimestele ja haridustehnoloogidele. Seekord keskendutakse Google Chromebooki võimalustele.

Veebiseminari viib läbi Jesper Knoop-Henriksen, kes on Taani, Islandi ja Baltimaade Google’i hariduse juht. Jesper on töötanud Google’is kuus aastat eri rollides, mis on kõik keskendunud haridusele. Seetõttu oskab ta süvitsi rääkida Google’i rakendustest, mis on kasutusel koolides nii Eestis kui ülejäänud maailmas. Artiklis vastab Jesper olulisematele küsimustele ning lähemalt kuuleb Google’i võimalustest juba veebiseminaril. Registreerimine www.atea.ee.

Miks valida Chromebook?

Chromebookid on mõeldud õpetamiseks ja õppimiseks, mistõttu annab nende kasutamine klassiruumis palju eeliseid. Chromebookid on pilvepõhised, tänu millele saab neid uskumatult kiiresti sisse lülitada (käivituvad kaheksa sekundiga). Seadmes olevatele andmetele pääseb ligi kõikjalt ning õpilased saavad sisse logida ükskõik millisesse Chromebooki – see sünkroniseerib automaatselt nende personaalsed seaded, nii et Chromebooki kasutada on tuttav ja lihtne. See tähendab, et neid on väga lihtne õpilaste vahel jagada: Kui logida Google for Educationi kontoga sisse, on ükskõik milline Chromebook õpilase või õpetaja isiklik õppevahend. Chromebookid on saadaval mitmes formaadis ja neist paljud on väga vastupidavad: taluvad rohkelt lööke ja põrutamist ning nende aku kestab kogu päeva, nii et laadida ei ole koolipäeva jooksul vaja. 

Tooge palun näide, kuidas saab Chromebooki kasutada tundide huvitavamaks muutmiseks?

Nagu öeldud, on Chromebookid saadaval eri formaadis, seega saate neid kasutada õpetamiseks ja õppimiseks mitmel moel. Puutetundliku ekraaniga ja 360 kraadi pööratavaid mudeleid saab kasutada tahvelarvutina lugemiseks, joonistamiseks, märkmete tegemiseks ja filmimiskatsetusteks, rollimänguks või muuks loominguliseks tegevuseks. Mahukama ülesande lahendamiseks saab pöörata Chromebooki ümber ja õpilase või õpetaja käsutuses on täisklaviatuur.

Mis on Chromebookide kõige kasulikum omadus?

Ainult ühte on raske nimetada, kuid hiljuti tulime välja sisseehitatud funktsiooniga, mis võimaldab õpilastel ja õpetajatel teha ekraanisalvestusi otse seadmel. Kui õpetaja kasutab ümberpööratud klassiruumi meetodit, saab ta hõlpsasti salvestada oma ekraani ja häält üheaegselt, et aidata õpilastel ülesandega pihta hakata. Õpilased aga saavad selgitada või esitleda oma digitaalseid projekte. Kõige parem on aga see, et ekraanipildi saab salvestada otse Google Drive’i, mis teeb selle jagamise õpilaste/õpetajate/kolleegidega lihtsaks.

Mis on tähtsaim asi, mida peab teadma, enne kui võtad Google Chromebooki koolis kasutusele? Kas selle kasutamiseks peavad olema Google for Educationi litsentsid?

Chromebooki sisse logimiseks peab olema Workspace for Education konto. Pakume Workspace for Education Fundamentalsi tööriista tasuta, nii et alustada on väga lihtne. Kui koolil on Workspace for Educationi domeen, siis saab Chromebooki sisselogimist kohandada vastavalt vajadustele: kui koolis on kasutusel Microsoft Office 365, siis saab Chromebookid seadistada nii, et sisse logitakse hoopis Microsofti kasutajanime ja parooliga. Sama saab teha siis, kui kasutusel on mõni muu sisselogimissüsteem – Chromebookid on väga dünaamilised ja lihtsasti kohandatavad. Workspace for Education Fundamentalsi domeeni saab tasuta registreerida https://workspace.google.com/signup/edu/welcome.

Kuidas saab Google’i lahendusi koolile soetada?

Atea on IT-partner, kelle kaudu saab soetada kõik vajalikud litsentsid, Google Chromebooki tahvelarvutid ja vajalikud laadimisjaamad. Samuti pakub Atea tuge ja nõustamist, et selgitada koos välja, mis lahendus koolile sobib. Atea saab aidata Google Workspace for Educationi demoversiooni üles seada, luues kasutajakontod ning testkeskkonnad ning pakkudes nõustamist. Pöördu Atea spetsialisti poole, kui soovid oma kooli õppetöös rakendada Google’i haridusvaldkonna tööriistu.

Lisainfo www.atea.ee, https://www.atea.ee/sundmused/veebiseminar-google-koolidele/.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!