Kutsume osalema õpilaste teadusfestivalil

4. apr. 2022 - Kommenteeri artiklit
Eesti suurim õpilaste teaduspidu tuleb taas! Üle kahe aasta toimub õpilaste teadusfestival piiranguteta: 12. ja 13. aprillil Eesti Rahva Muuseumis. 
Sel aastal on programm suunatud eelkõige 7.‒12. klassi õpilastele. Festivali keskne sündmus on õpilaste teadustööde riikliku konkursi II voor, kus Eesti parimad õpilasuurijad tutvustavad posterettekannetega oma uurimistöid. Posterettekandeid saavad uudistada kõik külastajad, ühtlasi on see hea võimalus uurimisteema leidmiseks õpilastele, kel loov- või uurimistöö tegemine alles ees. Parimatele konkursitöödele antakse 13. aprillil üle riiklikud preemiad ja koostööpartnerite eriauhinnad. Kahe päeva jooksul toimuvad ka põnevad töötoad, teadusetendused ja ettekanded.  Töötubadesse on vaja eelnevalt eelregistreerida kodulehel miks.ee/tootuba. Töötube viivad läbi näiteks Tartu Ülikooli observatoorium, tervisemuuseum, Tallinna Tehnikaülikool ja töötukassa. Esinejad tutvustavad, kui laiad töövõimalused ootavad noori inseneeria valdkonnas: kogemusi jagavad kosmoseinsener, päikeseauto loojad ja mitmed teised. Teaduslikku kultuurielamust pakuvad teadusteatrid. Lisaks ootab külastajaid messiala koos teaduse populariseerijatega üle Eesti.  Õpilaste teadusfestivalil osalemine on tasuta, ootame osalema ka õpetajaid! Klassidel ja teistel suurematel gruppidel palume külastuse kindlasti eelnevalt registreerida!

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!