Loovvorme ühendav näitus „Neli pead on ikka neli pead“ mõtestab inimese ja looduse suhet

6. sept. 2022 Tartu Ülikooli botaanikaaed - Kommenteeri artiklit
Foto: Leili Alaoja-Rein

Reedel, 9. septembril avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis maalikunsti, floristikat, keraamikat ja luulet ühendav Tartu Rahvaülikooli näitus „Neli pead on ikka neli pead“. Näitus on avatud 31. oktoobrini.

Näitusel astuvad üles aastakümneid Tartu Rahvaülikooli loovõppesse panustanud koolitajad ja töötajad Kersti Kohtla (akvarellmaal), Leili Alaoja-Rein (floristika), Eva Krivonogova (keraamika). Nooremast põlvkonnast kutsuti seltsi Aksel Lõbu (luule).

Näituse läbiv motiiv on põllulilled. Maalid ja taimeseaded esitavad põllulillede motiive, vaasideks olevad keraamilised pead ja luule näitavad inimnäolist suhestumist selle sama looduslikuga. Meenutus, mis sobib hästi botaanikaaia loodushariduslikku keskkonda.

„Kuigi kipume seda unustama, oleme ka meie osakeseks loodusest. Mul on elavalt meeles, kuidas lapsena üle põllu käies korjasin alati lilli. Näituses on palju personaalseid tundeid, meenutusi vanavanemate juurest. Näitus toob värvi ja vormi kordust, maalide tunnetus kandub üle floristikasse. Mõtteis on lilled – sirguvad need keraamilistest peadest, ja emotsiooni lisab naivistlik loodusluule,“ rääkis Kersti Kohtla, üks autoritest.

„Minu vanaema Roosi korjas ka alati üle põllu minnes lilli vaasi, see on soe korduspilt mu lapsepõlvest. Teisalt räägib see näitus koosmeelest, kuidas me eri suundade esindajatena iganädalaselt teeme koostööd, et inimesed saaksid oma loovust kasutama õppida ja väljendada,“ lisas Leili Alaoja-Rein.

Näitus „Neli pead on ikka neli pead“ valmis sel sügisel tähistatava Tartu Rahvaülikooli 35. sünnipäeva auks ja jääb botaanikaaias esimestel nädalatel muutuvate lilleseadetega ja hiljem püsiseadetega avatuks oktoobri lõpuni. Näitust saab külastada botaanikaaia piletiga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!