Tehnikaülikool kutsub kooliõpilasi võistu programmeerima

5. jaan. 2023 Taeri Saar Tallinna Tehnikaülikooli tarkvaraarenduse klubi Lapikud turundusmeeskonna juht - Kommenteeri artiklit

Novembris algas õpilaste võistkondlik programmeerimisvõistlus ASI Karikas.

Võistlust korraldavad juba mitmendat aastat MTÜ Lapikud ja Tallinna Tehnikaülikooli arvutisüsteemide instituut (ASI).

Võistluse käigus on võimalik põhi- ja keskkooliõpilastel panna proovile oma probleemide lahendamise ja meeskonnatöö oskus ning teiste samavanustega mõõtu võtta. Oma kooli kuni neljaliikmelise esindustiimiga saab koostöö abil leida elul põhinevatele stsenaariumitele parima lahenduse ja realiseerida see võimalikult kindlalt toimiva programmi kujul.

ASI Karikas koosneb kahest voorust

Eelvoorus tuleb kahest erinevast põhiülesandest lahendada vähemalt üks ja tulemuse teostamiseks vajalik kood programmeerida. Eelvooru ülesandeid on võimalik lahendada kasvõi kodus koos meeskonnaliikmetega vahetult suheldes. Valmis lahenduse lähtekoodid (vajadusel ka muud failid) tuleb hiljemalt 21. veebruari õhtul kl 23.59 saata ürituse meiliaadressil asikarikas@asikarikas.ee. Kõigile esimesest voorust osavõtjatele on määratud osavõtudiplom ja võitjaid autasustatakse.

Lõppvoor, kuhu pääsevad kaks tublimat meeskonda, toimub Tallinna Tehnikaülikooli tudengimajas 18. märtsil kl 8‒18. Vooru ülesanne on koostada ja luua rakendusprogramm. Lõppvooru võistkonnad majutatakse (soovi korral koos juhendajaga) vajadusel ülikoolilinnakus. Päeva jooksul pakutakse kõigile osavõtjatele süüa. Osavõtjaid autasustatakse ja võitjad kuulutatakse välja kell 16. Kõigil lõppvoorus osalenutel loetakse TTÜ IT-teaduskonda sisse astudes sooritatuks ained „Programmeerimine I“ (IAX0583) ja „Programmeerimine II“ (IAX0584). Pärast võistlust on võimalik külastada koolimaja ja tutvuda sealsete õppimistingimustega.

Rohkem teavet võistluse kohta on saadaval aadressil www.asikarikas.ee.

Mittetulundusühing Lapikud on 2002. aastal Tallinna Tehnikaülikooli informaatikatudengite asutatud tarkvaraarenduse klubi, mille eesmärk on infotehnoloogiahuviliste kaastudengite õpingute toetamine ja kaasamine põnevatesse tarkvaraarenduse projektidesse. Lapikud on võimalus edasiseks eluks kasulikke oskusi omandada ja tudengitele IT-maailma paremini sisse sobituda. Lisaks ülikoolile on klubi Lapikud inimeste arengusse panustav lüli, millest kasvavad Eestile ja maailmale nõutud ja kogenud eksperdid.

Lapikute tegemisi on võimalik jälgida Facebookis, Instagramis või www.lapikud.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!