Tulekul „Matemaatika panganduses“ õppepäevad

13. jaan. 2023 Jonas Erik Laane TÜ teaduskooli kommunikatsiooni ja turunduse spetsialist - Kommenteeri artiklit
2021. aastal Tallinna Reaalkoolis toimunud õppepäeval. Foto: Jonas Erik Laane

Kaks aastat tagasi said alguse Tartu Ülikooli teaduskooli „Matemaatika panganduses“ õppepäevad, mille eesmärk on tutvustada gümnasistidele, kuidas rakendatakse koolis õpitud matemaatikat panganduse igapäevatöös. Sel õppeaastal korraldatakse „Matemaatika panganduses“ õppepäev koostöös Swedbankiga 19. jaanuaril TTÜ Virumaa kolledžis ja 26. jaanuaril TÜ peahoones.

Nii Kohtla-Järvel kui Tartus saavad õpilased ühe koolipäeva jooksul osaleda harivates töötubades, mille teemavaldkonnad ulatuvad investeerimisest masinõppeni. Oma ala tippspetsialistid räägivad, milliseid matemaatilisi väljakutseid neil iga päev lahendada tuleb. Õpilased saavad iseennast paremini tundma õppida karjääritöötoas.

„Matemaatika panganduses“ õppepäevade korraldamine on olnud seni üks parimaid viise, kuidas viia reaalteaduste põnev maailm võimalikult suure hulga õpilasteni. 

„Eesti suurima pangana tajume oma mõju ja just seepärast panustame igakülgselt hariduse edendamisse,“ selgitab Swedbanki välise järelkasvu valdkonnajuht Kristiin Koppel. Swedbanki töötajate igapäevatöö tutvustamise kaudu soovib pank tekitada noortes veelgi enam huvi erasektoris rakendatava matemaatika vastu. „Loodame, et õppepäevad motiveerivad senisest suuremat osa noori ülikoolis reaalteadusi õppima, mille tulemusel oleks Eesti ühiskonnas tulevikus rohkem selle valdkonna eksperte,“ lisab Koppel.

Õppepäevade eesmärk on ka lükata ümber ettekujutus, nagu pangandusmaailmas ei oleks innovatsiooni. Uuenduslikke lahendusi luuakse järjepidevalt, kuid need tuleb teha õpilase jaoks arusaadavaks. Selleks edendab Swedbank noorte finantskirjaoskuse parandamist ja muude igapäevapangandusega seotud teadmiste andmist, olles olemas kõikvõimalike küsimuste jaoks.

Tulevikuoskuste arendamine on oluline juba üldhariduse tasemel. Järgmiselt põlvkonnalt oodatakse valmisolekut saada hakkama majandusrände ja virtuaalse tööturuga kaasnevates mitmekesistes meeskondades. Edukamad on loovad, ettevõtlikud, hea kohanemisvõime ning kriitilise mõtlemisega visad ja töökad noored. Virtuaalpangandus on juba kohal – et noored oleksid kursis tuleviku suundumuste ning tööturul leiduvate praktika- ja karjäärivõimalustega, on vaja luua õppepäevadega kogemuste omandamise keskkond, kus ei kardeta küsida ja eksida.

Õppepäeval osalemiseks tuleb end registreerida TÜ teaduskooli kodulehel teaduskool.ut.ee/matemaatika-panganduses.

Samal lehel saab tutvuda õppepäevade kavaga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!