Rakvere Teatri kevadhooaeg – Kafkast Robin Hoodini

3. veebr. 2023 Rakvere Teater - Kommenteeri artiklit
Lavastus “Ohtlik meetod” põhineb ajaloolistel sündmustel (vasakult Grete Jürgenson, Jaune Kimmel, Elar Vahter). Foto: Kalev Lilleorg

Rakvere Teatri 83. hooaja kevadsuvi pakub midagi nii väiksematele vaatajatele, põhi- ja keskkooliõpilastele kui ka nende õpetajatele.

Lasteaedadel ja noorematel klassidel tasub külastada Andrus Kivirähki lasteraamatu „Sirli, Siim ja saladused“põhjal valminud lavastust, mis on taas ringi rändamas. Peale Rakvere Teatri suure saali saab seda näha Arukülas, Põltsamaal ja kaks korda Tallinnaski.

Teismelistele suunatud ja väga hästi vastu võetud „See kõik on tema“ jõuab kohe 135. mängukorrani. Tükk vaatab otsa internetiajastu probleemidele ja vanemate-laste võõrdumisele ning pärast etendust toimuvad teatri väikses saalis ka kohtumised veebipolitseinikega.

Õppeaastat sobib lõpetama eelmisel aastal publiku lemmikuks valitud suvelavastus „Robin Hood“, mida mängitakse Lääne-Virumaal Lammasmäe puhkekeskuses ja mis on soovitatav igale vanusele alates 7. eluaastast. Huumorit, lavavõitlust ja hobuseid täis igihaljale seiklusloole on piletid soodsama hinnaga saadaval kuni veebruari lõpuni. Lisaks on puhkekeskuselt võimalik etenduse-eelse aja sisustamiseks tellida matku kanuude, ATV-de ja fatbike’idega.

Uuslavastustest peaks vanemate õpilaste huvi äratama Franz Kafka „Metamorfoos“, mis esietendub 15. aprillil väikses saalis ja mille Taavi Tõnisson lavastab rõhuasetusega just noortele. Kuulsas jutustuses proovireisijast, praeguses keeles müügimehest, kes ühel hommikul ärgates avastab, et on muutunud prussakaks, tõusevad esile igati tänapäevased teemad: läbipõlemine, hirm järgida oma unistusi, ühiskonna ja vanemate mõistmatus.

Kaks uuslavastust aitavad õpetajatel kosutada omaenda vaimu. 27. jaanuaril esietendus väikses saalis briti näitekirjaniku Christopher Hamptoni „Ohtlik meetod“, draama psühhoanalüüsi loojatest Sigmund Freudist ja Carl Jungist, mille on lavastanud Madis Kalmet. 4. märtsil aga saab suures saalis lavaküpseks Aleksandr Ostrovski „Süüta süüdlased“ (lavastaja Eili Neuhaus), klassikaline lugu süütundest, andestamisest ja ideaalidest ühes 19. sajandi provintsiteatris.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!