Eneli Kindsiko: haridustehnoloogia vabastab õpetajate aega ja kohandab õpet õpilasele sobivaks

27. aug. 2023 Arenguseire Keskus - Kommenteeri artiklit

Eestil on hea potentsiaal haridustehnoloogia abil õpetajate nappust leevendada, ent takistuseks on napp koostöö ja riikliku pikaajalise perspektiivi puudumine haridustehnoloogia rakendamisel, kirjutab Arenguseire Keskuse ekspert Eneli Kindsiko keskuse blogis.

Tänased lapsed saavad oma esimese nutitelefoni valdavalt juba esimestel kooliaastatel. Programmeerimiskursused võivad lapsed juba lasteaias läbi teha. Algkooli lõpuks võivad usinamad juba ise arvutimänge luua. Üheksa-aastased suudavad kooli infosüsteemidesse häkkida, et oma hindeid või õpetajate paroole nalja pärast ära muuta. Uued põlvkonnad on sõna otseses mõttes tehnoloogiasse sündinud, mistõttu ka ootused hariduse saamisele ning ligipääsule on ajaga muutunud.

Arenguseire Keskuse blogis kirjutab Eneli Kindsiko, et tehnoloogia muudab seda, kuidas õpetatakse, ent ka seda, kuidas õpitakse. Loe lähemalt siit.

Arenguseire Keskus on ühiskonna ja majanduse tulevikuarenguid analüüsiv mõttekoda Riigikogu juures. Keskus viib läbi erinevatel teemadel uurimisprojekte, mille eesmärk on ühiskonna pikaajaliste arengute analüüsimine ning uute trendide ja arengusuundade avastamine.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!