Kaks uut superkoolimaja

1. sept. 2023 Raivo Juurak toimetaja - 2 Kommentaari

30. septembril tähistasid Mustamäe, Pelgulinna ja Tõnismäe riigigümnaasium uue õppeaasta algust piduliku vastuvõtuga.

Pelgulinna ja Mustamäe riigigümnaasium alustavad õppetööd täiesti uutes nüüdisaegsetes hoonetes, mille on kavandanud arhitektuuribüroo Must. Hoonete arendaja on Riigi Kinnisvara AS. Tõnismäe Riigigümnaasium alustab tegevust Herbert Johansoni projekteeritud esinduslikus muinsuskaitsealuses hoones Tõnismäel. 

Pelgulinna Riigigümnaasiumi puhul tõstetakse esile puidu efektset kasutust. Hoone võib pretendeerida aasta puitehitise tiitlile. Kooli fookuses on ootuspäraselt keskkond, kuid ka demokraatia.

Mustamäe Riigigümnaasiumi hoone meenutab kosmosesüstikut. Selles koolis pannakse rõhku reaalainetele ja koostööle Taltechiga, kuid ka spordile. 

Tõnismäe Riigigümnaasiumi ajalooline hoone asub rahvusraamatukogu, Vabamu ja Tallinna Tehnikakõrgkooli vahetus läheduses ja arendab koostööd nendega.

Pidulikkudest vastuvõttudest Pelgulinna ja Mustamäe riigigümnaasiumis on vaatamiseks ka videod. Vaadake Tallinna kaks uut koolihoonet oma silmaga üle!

Pelgulinna Riigigümnaasium

Direktor Indrek Lillemäe kõne

Külaliste ringkäik vastvalminud koolihoones

Sümboolse ökoloogilise jalajälje jätmine lindilõikamise asemel


Mustamäe Riigigümnaasium

Direktor Raino Libliku kõne

Külaliste ringkäik vastvalminud koolimajas

Lindi lõikamine ja tordi pakkumine


Loe ka intervjuud Indrek Lillemäega:


2 arvamust teemale “Kaks uut superkoolimaja”

 1. Peep Leppik ütleb:

  Ilus NÄIDE meie eelistustest…

  Üha tähtsamaks muutub Eestis kõik VÄLINE, mida saab näidata (koos raha kulutamisega). Aga mida see annab VAIMSUSELE (see teeb ju vähikäiku)? Sama mõte oli minu tuttavatel, kes helistasid üleeilsel tarkusepäeval… Kui omal ajal saksa kolleegidega ringi sõitsime, siis imestasid nad Eesti koolide luksusklike juurdeehituste üle – meil (P.L. -jõukal!) Sakasamaal seda ei lubataks.

  Olles ise ühes uues nö palees õpetanud, kuulsin kuis täiskasvanuist õpilased ütlesid välja – siis on väga raske õppida, mõtteid koguda (ja minul ka õpetada) – tahtmatu tähelepanu segab jälgimist. Aga keda see huvitab. Pealegi on arhitektide fantaasiad heaks kiitnud mõni kõrge ametnik-asjatundja ja näib, et ka raha puudust pole.

 2. Peep Leppik ütleb:

  P.S.
  Kõigel VÄLISEL on ka PEDAGOOGILINE tähendus…

  Juba loomariigis toimib nn JÄLJENDAMISE nähtus – lapsed-alaealised jäljendavad tahtmatult vanemaid ja autoriteetsemaid! Kui ETV näitab õpilasi tundides või sööklas mütsiga või nn kuulsused annavad stuudios intervjuusid müts peas ja käed taskus, siis on sel ka “kasvatuslik” väärtus…

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!