Muuseumirottide võitjad on selgunud

4. veebr. 2024 Muinsuskaitseamet - Kommenteeri artiklit

2. veebruaril selgusid möödunud aasta parimad muuseumiteod. Eesti muuseumide aastaauhindade galal jagati Muuseumirotte üheksas kategoorias. Lisaks panid eriauhinnad välja nii Eesti Muuseumiühing kui ka EAS-i ja Kredexi ühendasutuse turismiosakond.

Eesti muuseumide aastaauhindade laureaadid

Aasta näitus: „Kunst antropotseeni ajastul“ // Eesti Kunstimuuseum – Kumu kunstimuuseum.

Linda Kaljundi, Eha Komissarov, Ulrike Plath, Bart Pushaw, Tiiu Saadoja, Karin Vicente.

Teadustrükis: „Keeruliste aegade kiuste“. Gustav Ränga päevikud 1939–1948 // Eesti Rahva Muuseum.

Marleen Metslaid, Indrek Jääts.

Teadusüritus: „Michel Sittow Põhjas? Altariretaablid kahekõnes“. Teadusürituste sari 2021–2023. // Eesti Kunstimuuseum – Niguliste muuseum.

Merike Kurisoo.

Muuseumiuuendaja: muuseumivaldkonna ja museoloogia arendus // Eesti Rahva Muuseum

Pille Runnel, Agnes Aljas.

Kogukonna sõber: kogukonnaga koos. Näituse “Anu Raud. Elumustrid” korraldamine Heimtali küla kogukonnas ja kogukonnale mõeldes. // Eesti Rahva Muuseum – Heimtali muuseum.

Tuuli Tubin McGinley, Anu Raud, Ene-Liis Semper.

Konserveerimistöö: õppetahvlite uus elu. Tartu Ülikooli muuseumi õppetahvlite kollektsiooni konserveerimine ning eksponeerimislahenduste väljatöötamine. // Tartu Ülikooli muuseum.

Anne Arus, Virge Lell, Netty Muld, Kristiina Ribelus, Maris Tuuling, Tiina Vint.

Muuseumikogu arendaja: Eesti digiühiskonna arengu teemalise kollektsiooni loomine. Kestus 2021–2023 // Vabamu.

Karen Jagodin, Liisi Rannast-Kask.

Turundustegu: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi olümpiateemaline lennuvärav Tallinna Lennujaamas // Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum.

Siim Randoja, Ingris Suvi, Rait Männik, Kaarel Antons.

Muuseumihariduse edendaja: Kutsu muuseum külla // Eesti Piimandusmuuseum.

Anneli Siimussaar, Heidi Arula, Helen Arula, Mai Kukk, Mailis Kutsar.

Eesti Muuseumiühing andis välja ka oma eriauhinna Terav Pliiats. Selle pälvis Mariann Raisma

EAS-i ja KredExi ühendasutuse turismiosakonna ehk Visit Estonia Rotilõksu nimelise eriauhinna külastajasõbraliku muuseumi eest pälvis Vormsi talumuuseum.

Üheksa kategooria võitjale pandi Eesti Kultuurkapitali toel välja rahapreemia 1500 eurot, mille eesmärk on toetada erialast enesetäiendamist. Kõigile võitjatele kingiti skulptor Tiiu Kirsipuu loodud pisikesed Muuseumiroti kujud, rändauhinnana jääb ringlema suur Muuseumirott aasta näituse kategooria võitjale.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!