Maateaduste olümpiaadi neli parimat sõidavad rahvusvahelisele võistlusele Pekingisse

24. apr. 2024 TalTechi geoloogia instituut - Kommenteeri artiklit

TalTechi maateaduste olümpiaadi võitis Liisa Pata Tallinna Reaalkoolist. Geoloogia instituudi eriauhinna pälvis Marie Nigola Põlva Gümnaasiumist, kes saavutas kivimite, mineraalide ja kivististe määramises maksimumtulemuse. Rahvusvahelisele maateaduste olümpiaadile Pekingisse pääseb neli parima tulemuse teinud noort.

Üleriigilisel maateaduste võistlusel osales 37 õpilast. Esinelikusse kuuluvad esikoha võitnud Liisa Pata järel Silvia Nafthal Gustav Adolfi Gümnaasiumist, Tuuli Hanson Tallinna Reaalkoolist ja neljanda koha omanik Aaron Unt Pärnu Koidula Gümnaasiumist. Kõige enam võistlejaid tuli Gustav Adolfi Gümnaasiumist.

Olümpiaadi žürii esimehe Alvar Soesoo sõnul on kuuendat korda toimunud olümpiaadist kujunenud oluline sündmus, kus saavad end proovile panna meie riigi tugevamad loodus- ja reaalainete huvilised. „Meie õpilased on mitmendat aastat näidanud, et suudavad lahendada keerukaid ülesandeid ning rakendada teoreetilisi teadmisi praktikasse. See on eriti oluline, kui arvestada meie ees seisvate väljakutsetega, mille lahendamiseks on vaja nutikaid otsuseid just meie noortelt maateaduste asjatundjatelt.“

Maateaduste olümpiaad hõlmab geoloogia, meteoroloogia, okeanograafia ja keskkonnateaduste valdkondi. Võistlus koosnevad teoreetilisest testist, arvutus- ja praktilistest ülesannetest.

Neli parimat õpilast sõidavad Eestit esindama rahvusvahelisele maateaduste olümpiaadile, mis toimub seekord 8.–16. augustini Pekingis. See on ka esimene kord pärast mitmeaastast pausi, kui noored saavad taas füüsiliselt välisriikide eakaaslastega kohtuda ja oma teadmised proovile panna rahvusvahelisel tasandil kohapeal. Viimased aastad on rahvusvaheline võistlus toimunud veebi teel.

Olümpiaadi korraldajad tänavad kõiki osalenuid ning geograafia- ja loodusteaduste õpetajaid, kes aitavad kaasa noorte teadlaste järelkasvule maateaduste valdkonnas.

Parimad olümpiaadil osalenud õpilased saavad ka konkursiväliselt õppekoha Tallinna Tehnikaülikoolis.

Maateaduste olümpiaadi 2024 tulemustega saab tutvuda olümpiaadi kodulehel: https://mto.ee/

Maateaduste olümpiaadi korraldavad TalTechi olümpiaadikool ja geoloogia instituut. Žüriis osalevad teadlased nii TalTechi geoloogia kui meresüsteemide instituudist,  Tartu Ülikoolist ja Eesti Geoloogiateenistusest. Tehnikaülikooli geoloogia instituut kuulub TalTechi loodusteaduskonda, ühendab loodusteadused ja inseneriõppe ning koolitab mäetööstuse spetsialiste. Samuti uurivad instituudi teadlased, milliseid toormeid Eesti tulevikus vajab ning millised on parimad tehnoloogiad nende kaevandamiseks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!