Toimetus

Õpetajate Lehe toimetus

Peatoimetaja:

Heiki Raudla “Arvamus”  heiki@opleht.ee      (+372)  5551 9518

Toimetajad:

Tiina Vapper “Tugiharidus”,  “Alusharidus” (+372) 525 8887,  tiina@opleht.ee

Sirje Pärismaa “Kõrgharidus”,  Tartu toimetaja, sirje@opleht.ee

Annika Poldre “Kutseharidus”,  Pärnu toimetaja (+372) 511 6256, annika@opleht.ee

Raivo Juurak “Üldharidus” (+372) 5566 8749, raivo@opleht.ee

Keeletoimetaja:

Piret Klaus piret@opleht.ee

Korrektor:

Anne Lauter anne@opleht.ee

Reklaamitoimetaja:

Marju Veikat  “Töökuulutused”, “Reklaam”, “Sisuturundus”, “Erilehed” (+372) 5564 6671,  marju@opleht.ee

Toimetuse postiaadress:

Õpetajate Leht,
Voorimehe 9,
10146 Tallinn, Eesti

Väljaandja:

SA Kultuurileht
Voorimehe 9,
10146 Tallinn, Eesti
Reg nr 90005426
TP kood: 011316
KMKR nr: EE100532203

Telefon 683 3100.

Väljaandmist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Õpetajate Leht kohustub honoreerima üksnes tellitud kaastöid. Sõnumeid toimetus ei honoreeri.
Honorari makstakse iga kuu teisel ja neljandal neljapäeval. Honorariprobleemide korral võtta ühendust e-aadressil katrin@kl.ee, tel 683 3105.

Lepingud ja arved


Õpetajate Lehes avaldatud sisu kasutamine

Õpetajate Lehes avaldatud artiklite reprodutseerimisel või Ajalehtede liidu Artiklite refereerimise hea tava leppes märgitust suuremal määral kasutamisel peab taotlema Õpetajate Lehelt eriloa.


Asutusenimede kirjutamine Õpetajate Lehes

Õpetajate Leht järgib 2019 ilmunud õigekeelsuskäsiraamatu asutusenimetuste kirjutamise põhimõtteid, mis on kiitnud heaks Emakeele Seltsi keeletoimkond.

Eesti keele käsiraamatute ja keelenõuandjate soovitusel võib asutuste, ettevõtete, organisatsioonide jm ühenduste registreeritud täisnimetusi ametlikkuse rõhutamisel (nt dokumentides, pitsatitel) kirjutada läbiva suurtähega: Riigikontroll, Statistikaamet, Välisministeerium, EELK Usuteaduse Instituut, Tartu Ülikool, SA Ajaleht Eesti Kirik, Magdaleena Haigla.

Tavakasutuses, näiteks ajalehes, võib tarvitada väikest algustähte: riigikontroll, statistikaamet, välisministeerium, usuteaduse instituut, Tartu ülikool, Magdaleena haigla. Kui pole teada, kas tegemist on täpse täisnimetusega, soovitavad keelenõuandjad kasutada väiketähti, mis on igal juhul õige.
Pole vahet, kas kirjutada läbivalt suure algustähega nt Eesti Keele Instituut või väikeste tähtedega eesti keele instituut (siin pole eesti kohamäärang), Tartu Teoloogia Akadeemia või Tartu teoloogia akadeemia, tegu on ikka sama asutusega. Esimesel juhul on rõhutatud nimetuse ametlikkust, mis on omane kantseleikeelele, kuid pole kohustuslik näiteks ajalehekeeles. Seega, kui suur algustäht ei muuda väiketähega võrreldes tähendust, on sageli õige kirjutada väiketähega.