Algas kodanikupäeva e-viktoriin koolinoortele

26. nov. 2013 - Kommenteeri artiklit

Täna peetakse Eestis kodanikupäeva. Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) ootab 5.–12. klasside ning kutsekoolide õpilasi osalema kodanikupäeva e-viktoriinis, mille leiab veebiaadressilt http://viktoriin.meis.ee.

„26. novembril tähistatavat Eesti Vabariigi kodanikupäeva peab MISA meeles juba 11 korda üleriigilise internetipõhise viktoriiniga. Viktoriin on lahendamiseks avatud kõikidele üldhariduskoolide 7.–12. klasside ja kutseõppeasutuste õpilastele. Tänavu saavad esmakordselt kaasa lüüa ka 5. ja 6. klassi õpilased, kellele on koostatud eraldi küsimused, mis on tõlgitud ka vene keelde,” ütles MISA mitmekultuurilise hariduse üksuse koordinaator Toivo Sikk.

Sikk lisas, et viktoriinist on osa oodatud võtma ka kõik need noored, kes õpivad välismaal eestikeelsetes klassides. Vanematele klassidele mõeldud viktoriin sisaldab 50 küsimust, 5. ja 6. klassidele mõeldud e-viktoriinis tuleb lahendada 30 küsimust. Viktoriini lahendamiseks on ette nähtud tund aega.

„Kodanikupäev on pühendatud Eesti kodanikule, tema õigustele ja kohustustele. Viktoriini eesmärgiks on motiveerida noori mõtlema selle üle, mida tähendab kodanikuks olemine, kodakondsus ja kuidas olla hea kodanik,” ütles Sikk.

Internetipõhine mälumäng on teadmiste proovilepanekuks avatud kuni 6. detsembrini. E-viktoriin sisaldab lisaks tavapärastele tekstipõhistele küsimustele ka video- ja heliküsimusi. Kümne aasta jooksul on viktoriini küsimustele vastanud enam kui 35 000 koolinoort.

26. novembril 1918 võttis Maanõukogu vastu määruse „Eesti demokraatilise vabariigi kodakondsuse kohta”, millega loodi esmakordselt juriidilises tähenduses mõiste „Eesti kodanik”. Eestis tähistatakse kodanikupäeva alates 1998. aastast.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!