Vabariigi presidendi kultuurirahastu kuulutab välja hariduspreemia ja reaalteaduste eripreemia konkursi

1. sept. 2016 SA Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu - 1 Kommentaar

Presidendi kultuurirahastu ja Danske Bank kuulutavad välja hariduspreemia väärtuses 12 000 eurot, mis jagatakse kolme preemiasaaja vahel.  Samuti kuulutavad presidendi kultuurirahastu ja Skype Eesti välja reaalteaduste eripreemia väärtuses 4000 eurot. Mõlemale preemiale saab kandideerida 3. oktoobrini.

Hariduspreemia konkursist oodatakse osa võtma kõiki haridusega seotud inimesi, kes on saavutanud silmapaistvaid tulemusi Eesti hariduselus õpetajana, õppejõuna, haridusasutuse juhi või töötajana, õpikute ja metoodiliste materjalide koostajana, samuti haridusalaste praktiliste uuenduste algatamise ja ellu rakendamisega või ametnikuna hariduspoliitika väljatöötamisel.

Reaalteaduste eripreemia konkursile oodatakse kandideerima inimesi, kes on paistnud silma reaalteaduste õpetajana ja/või õppejõuna mis tahes õpitasandil; kelle õpilased on leidnud äramärkimist rahvusvahelistel võistlustel või saavutanud häid kohti reaalteaduste olümpiaadidel; kes on koostanud reaalteaduste õpikuid ja metoodilisi materjale; kes on reaalteadusi õpetades algatanud praktilisi uuendusi ning viinud neid ellu. Reaalteaduste eripreemia statuudi järgi loetakse reaalteadusteks matemaatikat, füüsikat, keemiat, bioloogiat, arvutiteadust, bioinformaatikat ja geenitehnoloogiat.

Preemiale kandideerimiseks tuleb esitada kirjalik avaldus koos isikuandmetega (nimi, aadress, haridustee, tööalane tegevus); preemiale vastava tegevuse üksikasjalik kirjeldus koos kandideerija tööandja või töökollektiivi ja kutse-, ameti- või erialaühingu soovitustega.

Oma kandidatuuri võivad esitada nii haridusinimesed ise kui ka nende tööandjad, õppe- ja haridusasutused, õpilased, üliõpilased ning haridusalal tegutsevad ühendused.

Kõik vajalikud dokumendid tuleb saata vabariigi presidendi kultuurirahastule aadressil A. Weizenbergi 39, 15050 Tallinn või digitaalselt allkirjastatuna e-aadressil vpinfo@vpk.ee.

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 3. oktoober (k. a postitempel).


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Vabariigi presidendi kultuurirahastu kuulutab välja hariduspreemia ja reaalteaduste eripreemia konkursi”

 1. Linda Tamm ütleb:

  Ometi ka.reaalaid vajalikud
  Vohmas lammutatakse koolimaja kshte korrustteatsvasti pn see ilusaim maja Vohmas
  mis toimub???

  Apikene
  ongi humanitaarid otsustajad
  Soojustatud
  korralikult
  tehti 3 kordsed aknad
  Katus.uus
  Endise direktori terblve elu
  Miks.ometi
  Aeg voib muutuda milleks.kohe maha
  Linnakoolidelgi vaja tutvuso maale..

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!