Eksperdid avavad kliimakriisi põhjuseid veebi vahendusel

20. märts 2020 Eesti Roheline Liikumine - Kommenteeri artiklit
Foto: Brooklin Cage, unsplash.com

Sel kevadel toob Eesti Roheline Liikumine noorteni seminarisarja „Mina ja kliima“, kus räägitakse inimtegevuse ja kliimamuutuste seostest. Interaktiivsed veebiseminarid algasid 20. märtsil ning toimuvad neljateistkümnel järjestikusel reedel 19. juunini videokõne vahendusel Zoomi keskkonnas.
Interaktiivsetel üritustel kõnelevad teadlased, professorid ja eksperdid ning osalejatel on võimalus küsida küsimusi ja astuda eksperdiga diskussiooni. „Esialgse plaani kohaselt tahtsime tuua teadlased reedestele noorte kliimastreikidele Tartus Raekoja platsil, kuid seoses koroonaviiruse COVID-19 levikuga oleme meiegi kolinud online-keskkonda. Veebi vahendusel avaneb võimalus seminaridest osa võtta aga enamikul Eesti inimestel,“ sõnab projektijuht Henri Holtsmeier.
Veebiseminaridel käsitletakse järgmisi valdkondi: metsandus, elurikkus, energeetika, transport, majandus, kliimaõiglus, jagamismajandus, veeringlus, haridus, üleilmne koostöö, pangandus, ühiskonnakorraldus, toidutootmine ja inimkultuur. 

Koos otsitakse vastuseid järgmistele küsimustele. 

  • Miks peaksime hoolima kliimamuutuste leevendamisest ja ökoloogilise tasakaalu hoidmisest?
  • Kuidas meie tegevus looduse rütme mõjutab?
  • Mida ette võtta vaadates tulevikku?

Korraldajad kutsuvad üles õpetajaid valima välja oma õppeainega seotud veebiseminarid ja osalema koos mitme klassiga. Nende sõnul on veebinaridel osalemine ideaalne täiendus tavapärasele digiõppele.

Ürituste ajagraafiku, veebiseminariga liitumise ning esinejate kohta leiab infot ürituse „Veebinar ‒ mina ja kliima“ Facebooki seinalt või täites vormi sarja infokirjaga liitumiseks: https://forms.gle/LrknHCobo8zctgyJA.

Ürituste sari leiab aset Eesti Rohelise Liikumise ja noorte kliimaaktivistide Fridays For Future Eesti koostöös ning seda kaasrahastavad Euroopa Liit ja Bridge 47. Eesti Roheline Liikumine on demokraatlik valitsusväline liikumine ökoloogilise katastroofi ärahoidmiseks, terve elukeskkonna saavutamiseks ning tervist tagava elulaadi juurutamiseks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!