Püha Johannese kool hakkab Kivimäele oma koolimaja ehitama

17. sept. 2020 Püha Johannese kool - Kommenteeri artiklit

Kogukondlik Püha Johannese kool on alustanud ettevalmistusi oma koolimaja ehitamiseks Nõmme linnaosas asuva Kivimäe mändide alla. Koolimajast tuleb iidsetel traditsioonidel põhinev nüüdisaegne arengukeskkond, mis ei ole pelgalt kool, vaid terviklik ja kõigile avatud haridus- ja kultuurikeskus.

„Püha Johannese kool on pikalt otsinud oma koolimaja,“ ütles 350 õpilasega üldhariduskooli direktor Liivika Simmul. „Oleme seitsme tegevusaasta jooksul kooli kasvades ja ruumi kitsaks jäämisel juba kolm korda kolinud. See ei ole samas takistanud koolil kujundamast oma nägu ja tavasid ning kogumast enda ümber väga erineva taustaga hoolivaid peresid, keda ühendab suhtumine: märka ja austa teist.“

Koolimaja projekteerib ideekonkursile 19 laekunud tööde hulgas võitjaks tulnud arhitektuuribüroo SKAD. Ehitamisega alustatakse tuleva aasta veebruaris ning lõpetatakse 2021. aasta lõpus. Tulevases gümnaasiumis saab ruumi olema 630 õpilasele, projekteerimisel on seatud eesmärgiks hoida ümbritsevat maastikku ja sellesse sobituda.

„Projekteerimistingimuste avalikustamise periood tõi meieni Kivimäe inimeste heatahtliku huvi,“ rõõmustas Liivika Simmul. „Linnaosavalitsuse kaudu laekus meieni kohaliku rahva soov tegeleda meie majas spordiga ja käia saunas. Loomulikult on kohalik kogukond meile väga teretulnud, näemegi end avatud keskusena.“

Koolimaja ehitamiseks kogutakse annetusi ning võetakse laenu. Kõik head inimesed, kes soovivad toetada koolimaja ning hariduskeskuse ehitamist, on oodatud annetama veebisaidil https://anneta.pjk.ee. Suureks toeks on ka pisikesed püsiannetused.

***

Püha Johannese kool sai alguse mōttekaaslastest lapsevanemate ja õpetajate ideest rajada kool, mis võimaldaks saada väga hea hariduse, aga mitte iga hinnaga. Selleks tuleb inimest vaadelda tervikuna, arvestades ihu, hinge ja meele kooskõla. Inspiratsiooni ammutati idakiriku inimesekäsitusest ja asutajad (nende seas koolidirektor Liivika Simmul, kes on varem aidanud rajada ja arendada mitut haridusasutust, sh Rocca al Mare ja Vodja kooli) olid veendunud, et laps omandab õpitu sügavamalt ja kestvamalt, kui tunneb end hoituna. Püha Johannese koolis luuakse ning katsetatakse Iidseid väärtusi silme ees hoides uusi õppevorme. Koolist on saanud justkui avatud hariduslabor, kus käivad ideid ammutamas teiste koolide õpetajad.

Tutvu kooliga veebis: http://www.pjk.ee ning http:/www.facebook.com/PuhaJohanneseKool.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!