Üliõpilased tõttavad koolidele ja lasteaedadele koroonakriisis appi

5. nov. 2021 Tallinna Ülikool - Kommenteeri artiklit

Koolidele ja lasteaedadele on avatud taotlusvorm, et kutsuda viiruskriisi ajal õpetajakoolituse üliõpilasi vabatahtlikena haridusasutustesse appi. Praeguseks on üle 150 tudengi nii Tallinna kui ka Tartu ülikoolist endast abipakkujana teada andnud.

Suur osa vabatahtlikest on tegevõpetaja kogemusega või töötavad õpetajana ka praegu. Tudengid saavad abivajavaid õpetajad toetada mitmel moel: näiteks õpetada tervet klassi, toetada ühte õpilast, viia läbi füüsilisi tunde või olla abiks virtuaalse korraldamisel.

„Distantsõppes on tekkinud muresid nii õpetajatel kui ka õpilastel – mõned neist on ree pealt maha jäänud. Nende tagasiaitamisega on vabatahtlikud üliõpilased väga hästi hakkama saanud,“ rääkis programmi tutvustavas videoklipis Tallinna Arte gümnaasiumi õppealajuhataja Heli Mänd. Ta lisas, et ka tagasiside üliõpilastele on olnud positiivne nii õpetajate kui ka lapsevanemate poolt.

Koolidele ja lasteaedadele mõeldud abi küsimise taotlusvormi võib täita nii aine- või alushariduse õpetaja, kuid ka näiteks õppejuht. Tallinna ja Tartu ülikoolis vaatavad programmi koordinaatorid iga päev esitatud taotlused üle ning püüavad leida üliõpilaste seast sobiva abilise. Seejärel vahendavad koordinaatorid abi küsinud kooliesindajale üliõpilase kontaktid, et nad omavahel täpsema koostöö kokku saaksid leppida.

Vabatahtlikel üliõpilastel on võimalus programmi käigus koguda ainepunkte, teenida stipendiumit ning lisaks saavad nad sõidukulude kompensatsiooni. Koolidele ja lasteaedadele on programmis osalemine tasuta.

Tallinna ja Tartu ülikooli õpetajahariduse üliõpilased pakuvad Eesti koolidele ja lasteaedadele tuge alates tänavu märtsist. Programm kestab kuni selle aasta 31. detsembrini.

Koolidele ja lasteaedade abi küsimise taotlusvorm


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!