Kultuurikomisjon toetas noorte huvihariduse ja huvitegevuse rahastamise eelnõu

17. jaan. 2017 Riigikogu pressiteenistus - 1 Kommentaar

Foto: Erik Peinar

Riigikogu kultuurikomisjon toetas tänasel istungil seaduseelnõu, millega luuakse noorte huvihariduse ja huvitegevuse täiendav toetussüsteem. Riigieelarves on valdadele ja linnadele selleks tänavu septembrist ette nähtud 6 miljonit eurot ja alates järgmisest aastast 15 miljonit eurot aastas.

„Riikliku lisatoetuse eesmärk on teha huviharidus ja huvitegevus 7‒19-aastastele paremini kättesaadavaks ning pakkuda mitmekesisemaid osalusvõimalusi. Peamised toetatavad valdkonnad on kultuur, sport, loodus- ja täppisteadused ning tehnoloogia,” ütles kultuurikomisjoni esimees Aadu Must.

Eelnõu kohaselt võetakse valdadele ja linnadele eraldatava lisaraha suuruse arvestamisel aluseks eri komponendid, nagu noorte arv, puudega noorte arv, toimetulekuraskustega peredes elavate noorte arvu vanuses 7‒19, kohaliku omavalitsuse üksuse finantsvõimekus ning huvihariduse ja huvitegevuse piirkondlik kättesaadavus.

Eelnõu järgi koostavad omavalitsused toetuse kasutamiseks kava huvihariduses ja huvitegevuses osalevate noorte arvu, osalemise võimaluste, kitsaskohtade ning tegevustega nende lahendamiseks. Kord aastas tuleb riigile esitada kava täitmise ülevaade. Eesti noorsootöö keskuse ülesandeks saab omavalitsuste nõustamine huvihariduse ja huvitegevuse planeerimisel ja elluviimisel.

Kultuurikomisjon otsustas saata eelnõu riigikogu täiskokku esimesele lugemisele 8. veebruaril.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Kultuurikomisjon toetas noorte huvihariduse ja huvitegevuse rahastamise eelnõu”

  1. Oinas ütleb:

    Kena, et noorte huvitegevuseks raha eraldati. Veel olulisem on aga see kuidas seda raha kulutatakse? Oli üks laul lastele kingituse viimisest: “Minu kallid kingid nad lükkasid nurka. Pakke kastis siis mängisid laeva…”

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!