Kuusalu koolmeistrid lähevad täna puhta vee parki

4. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Kuusalu Keskkooli 40 pedagoogi on täna õpperetkel Tamsalu vallas puhta vee teemapargis. Õpperetk toimub õpetajate päeva puhul, mil Kuusalu Keskkooli abituriendid õpetajad traditsiooniliselt üheks päevaks majast välja saadavad ning õpetajaameti võimu majas üle võtavad, teatas MTÜ Ökokratt.

Puhta vee teemapargis loodusõpperajal tutvutakse metsapargi, Kalevipoja jälgede, Järsi karstijärve, karstilehtrite, karsti järsakul olevate paepaljandite ning fossiilide, maa-aluse koopa, 150-aastase kase, metsaonnide, tiigielustiku, meelteaia ning peatselt valmiva õppekeskusega.

Kuusalu Keskkooli direktori Vello Satsi sõnul on Kuusalu kooli õpetajad traditsiooniliselt viibinud õpetajate päeval koolist eemal, usaldades koolivõimu abiturientidele, kes on alati täie vastutusega suhtunud neile usaldatud rolli.

„Meie õpetajad on õpperetkeks põhjalikult valmistunud. Õpperetke ettevalmistused algasid varakult. Meie loodusainete õpetaja ja loodusgiid Eve Sarap ning loodusgiid Priit Adler koostasid õpetajatele meelelahutuslikud õppeprogrammid, võttes arvesse ka nende õpihuvi ning matkavarustuse olemasolu. Õpetajatele on koostatud ülesanded, mida gruppides lahendama hakatakse,” sõnas Sats. Päeva lõpetuseks külastavad koolmeistrid Järva-Jaani tuletõrjemuuseumi.

Puhta vee teemapark on puhta vee temaatikale keskenduv teaduspark, kust saab vastuse küsimustele: kuidas tekib puhas põhjavesi – joogivesi; kuidas sõltub elu puhtast veest ja millest sõltub vee kvaliteet ning saab osa loodusõpperetkedest. Teemapargi keskus paikneb Metsamõisa talus Järsi külas Tamsalu vallas, ulatudes oma 10 km raadiuses paiknevate tegevuskohtadega Järva-Jaani, Tamsalu ja Väike-Maarja valda ning kahte maakonda: Järva ning Lääne-Viru maakonda.

Kõikide õpperadade punktid on varustatud ruutkoodidega, mis annavad nutiseadet kasutades võimaluse iseseisva- või grupitööna tehtavaks mobiil- ehk m-õppeks.

Puhta vee teemapargi rajamisse ja arendamisse on alates 2010. aastast olnud kaasatud vabatahtlikud, äriühingud ning MTÜ Ökokratt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!